Саджанці яблуні Кальвіль сніжний (осінній сорт)

Останнє редагування : 23.11.2018 .
Саджанці яблуні Кальвіль сніжний (осінній сорт) - NaVolyni.com
Договірна В наявності
Відгуки

Синоніми: Білосніжна, Білосніжний кальвіль, Кальвіль сніговий подільський.

Строки дозрівання: Знімна зрілість плодів у Вінницькій та суміжних з нею областях настає в другій декаді вересня, у степових районах Криму — на початку вересня; споживча — в листопаді – лютому.

Характеристики плода: Плоди масою 120 – 200 г, округло-конічні, ребристі, одномірні. Плодоніжка коротка, тонка; воронка вузька, глибока, остроконічна. Чашечка закрита або іноді напіввідкрита. Поглиблення у чашечки середнє або велике, борозенчасте. Шкірочка тонка, щільна, суха, ніжна і чутлива до натиску; під час знімання зеленувато-жовта; у стиглих плодів — жовта, іноді з легким рожевим рум'янцем на сонячній стороні. Підшкірні точки дрібні, білі, нечисленні, малопомітні. Сердечко цибулиноподібне, слабо окреслене. Камери закриті, великі. Насіння середньої величини, широкі, короткі, темно-коричневі. М'якоть біла, щільна, соковита, ніжна, винно-солодка, з пряністю, дуже хорошого і відмінного смаку. У плодах міститься: сухих розчинних речовин — 11 – 15,07%, цукрів — 9,23 – 12,50, кислот — 0,26 – 0,82, пектинів — 0,51 – 0,83%, Р-активних речовин — 202 – 577, вітаміну С — 2,01мг в 100г сирої маси. Плоди використовуються в свіжому вигляді, а також для високоякісних соків.

Ростові особливості сорту: Дерево сильноросле, крона плоско-округла, досить густа, поникла, з тонкими звисаючими гілками і рідким листям. Листя невеликі, світло-зелені, з сріблясто-сірим відтінком, рідко розташовані на пагонах. Дерева добре вдаються в місцевостях з відносно обмеженою кількістю тепла протягом вегетаційного періоду, а також переносять нестачу вологи. Невимогливі до ґрунту і місцю розташування, але все ж віддають перевагу родючім свіжим ґрунтам з оптимальною вологістю. У пору плодоношення дерева вступають на 7 – 8-й рік. Урожайність щорічна, у повновікових дерев рясна.
На середньорослих підщепах М7 та ММ106 Сніговий Кальвіль починає плодоносити на 4 рік, плоди як правило мають більші розміри та відрізняються кращими смаковими якостями. Висота дерева при умові правильного формування та обрізки не перевищує 3 – 3,5м.

Запилювачі: Айдаред, Антонівка звичайна, Джонатан, Макінтош, Рубінове Дукі.

Зимостійкість: Зимостійкість сорту вище, ніж у Ренету Симиренка, Джонатана, Пепина лондонського, але в екстремальні зими спостерігається істотне підмерзання штамбів і розвилки основних гілок, а також плодоносної деревини.

Стійкість до хвороб: Стійкість до парші вище середньої, борошнистою росою практично не вражається.

Особливості зберігання: У період зберігання плоди не гниють, не в'януть, але швидко втрачають кращі смакові якості. Зберігаються, залежно від району вирощування та погодних умов, від середини грудня (у південних районах України) до лютого і довше (в більш північних районах). Добре переносять далекі перевезення, але знімати й упаковувати їх потрібно з обережністю, щоб уникнути пошкодження шкірки і м'якоті.

Відмінні ознаки сорту: Плоскоокругла крона з тонкими звисаючими гілками, дрібне сріблясте листя, світло–жовті округло–конічні ребристі плоди. 

Переваги: Висока щорічна врожайність, задовільна зимостійкість дерев, стійкість листя і плодів проти парші та борошнистої роси, високі смакові якості плодів практично при зніманні з дерева.

Недоліки: дерева відрізняються сильним зростанням, внаслідок чого вони мало придатні для інтенсивних садів (пальметних і загущених посадок), порівняно пізно вступають в пору плодоношення; плоди сильно осипаються, тому найменше запізнення зі зніманням призводить до великих втрат товарності врожаю; недостатньо тривала для зимового сорту лежкість плодів, швидкий темп втрати їх смаку, особливо в роки з надмірною вологістю.

Сорт поширений в усіх зонах України, але найбільш широко у Вінницькій та Хмельницькій областях.

Відгуки про Саджанці яблуні Кальвіль сніжний (осінній сорт)

Залишити відгук
Напишіть відгук
Невірний email